ZENE-OVI

„Mindenik embernek a lelkében dal van,
és a saját lelkét hallja minden dalban.
És akinek szép a lelkében az ének,
az hallja a mások énekét is szépnek.”
(Babits Mihály)

Csingilingi Zeneovi

Általános iskolai énektanár vagyok. Két kisgyermekem van, akiken tapasztalom, hogy milyen fontos számukra a zene, a ritmikus mondókák. Ezért az óvodás korosztálynak megfelelő zenei anyaggal olyan foglakozásokat tartok, ahol játékosan fejlesztem a gyerekek ritmusérzékét és zenei hallását. Közben megismerkedhetnek az általam használt hangszerekkel is: a gitárral, a citerával, a triangulummal, a xilophonnal, a furulyával, a különböző hangszínű csörgőkkel és különféle sípokkal.
Fontosnak tartom, hogy már ilyen fiatal korban találkozzanak a magyar népzene gyermekdalaival és a népi játékokkal. Magyar költők (Pl.:Weöres Sándor, Nemes Nagy Ágnes, Fésűs Éva, Csanádi Imre) verseit használva fejlesztem a ritmusérzéküket, szélesítem látóterüket.
A zeneovi színesíti a gyerekek életét, közben észrevétlenül tanulnak és fejlődnek.

Licsájer-Kozma Edit
énektanár és kisgyermekes anyuka